e-okul sitesi öğrenci ders notları veli bilgilendirme

e- okul e okul eokul ders notlarını öğren öğrenci ders noto adresi internetten ders notlarına bakma e-okul.com

Aşağıdaki linkten öğrencilere ait ders notlarına Öğrenci T.C. Kimlik No : Öğrenci Okul No girerek kontrol edebilirsiniz

e-okul gir

Etiketler: , , , , ,

Meslek liseliler artık sayısal dersleride görecek

Milli Eğitim, Öğrenci Seçme Sınavı’nda meslek liselerine uygulanan katsayı sisteminin kaldırılması üzerine müfredatta düzenlemeye gitti.
Bakanlık, meslek liselerinin mevcut alan derslerini azaltmadan seçmeli matematik, fizik, kimya, biyoloji ve geometri gibi dersler koydu.

Böylece üniversiteye gitmeyi düşünen meslek lisesi öğrencileri, haftada 5 saat bu derslerden seçerek genel lise öğrencileri ile aynı şartlarda sınava hazırlanabilecek.

Talim ve Terbiye Kurulu, YÖK’ün 2010 yılından itibaren uygulayacağı yeni üniversiteye giriş sistemine paralel olarak tüm liselerin haftalık ders çizelgelerini yeniledi. Bu kapsamda yeni üniversiteye giriş sisteminde ayrı bir sınav olarak uygulanacak ‘geometri’, genel ve meslek liselerinin 9. sınıfına zorunlu ders olarak konuldu. Geometri dersi için liselerde ortak uygulanan ‘tanıtım ve yönlendirme’ dersi kaldırıldı. Sadece 9. sınıflarda haftada iki saat verilen beden eğitimi dersi, 10, 11 ve 12. sınıflara da birer saat ilave edildi. Ancak şimdiye kadar seçmeli olan müzik ve resim dersleri de beden eğitimi saatiyle birleştirildi. Öğrenciler 9. sınıfta 2, diğer sınıflarda ise birer saat beden, müzik ve resim derslerinden birini zorunlu olarak alacak. İmam hatip liselerinde ise müzik dersi ‘dinî musiki’ olarak uygulanacak. Böylece ilk kez imam hatiplere ‘dinî musiki’ dersi gelmiş olacak.

Ders çizelgelerindeki en önemli değişiklik meslek liselerinde yapıldı. Meslek lisesi öğrencilerine haftada 5-6 saat ders seçme imkanı getirildi. Üniversite sınavına hazırlanacak meslek lisesi öğrencileri sınava gireceği alana göre ister sayısal (matematik, geometri, fizik, kimya, biyoloji) isterse sözel (coğrafya, tarih, edebiyat, psikoloji) ders seçebilecek. Böylece meslek lisesi öğrencileri, üniversite için altyapılarını hazırlayabilecek. Bu şekilde şimdiye kadar haftada 35 saat ders gören meslek lisesi öğrencilerinin ders yükü haftada 40 saate çıkacak. Genel lise öğrencileri ise haftada 30 saat ders görmeye devam edecek.

ZAMAN

Etiketler: ,

Üniversiteye giremeyenlere ek yerleştirme yapılacak

Üniversitelere “ek yerleştirme” başvuruları 5-9 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılacak.
Üniversitelere “ek yerleştirme” takvimi belirlendi. 2009-ÖSS’ye giren adaylardan baraj puanlarını aşan adaylar 5-9 Ekim günleri arasında ek yerleştirme için başvurabilecek.
Ek yerleştirmede tercih yapabilmek için hiçbir yükseköğretim programına yerleştirilmemiş veya Açıköğretim Fakültesinin kontenjansız programlarına yerleştirilmiş olmak gerekiyor.
Bu arada, ek yerleştirme kontenjanlarının henüz netleşmediği ancak üniversitelerin ön lisans ve lisans programlarında 140 bini aşkın boş kontenjan bulunduğu öğrenildi.

Etiketler: , , ,

Burs ve öğrenim kredisi başvuruları internet sitesi

Burs ve öğrenim kredileri için aşagıdaki linkten başvuru yapabilirsiniz

Burs ve öğrenim kredisi başvuru yap

Etiketler: , , , ,

kpss ders notları

kpss dersleri kpss sorular kpps ders anlatımı

Kpss yönelik hazırlanmış çok kapsamlı ders notları faydalı olacağını umarım. linkten indirirniz.

dosyaları tek tek  burdan indirin sonra 1. açtığınızda otomatik birleşecektir

http://hotfile.com/dl/43951737/813615a/kpss_ders_notlari.rar.html

http://hotfile.com/dl/55456315/f843752/Bu.Hediye.Kacmaz.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/55456606/63cf50b/Bu.Hediye.Kacmaz.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/55456871/998a8ea/Bu.Hediye.Kacmaz.part3.rar.html
http://hotfile.com/dl/55457242/a1ab84d/Bu.Hediye.Kacmaz.part4.rar.html

Etiketler: , ,
null
Adana masaj salonu