Ticaret meslek liseleri

EĞİTİMİN AMACI VE ŞEKLİ

Ticaret meslek liseleri kamu ve özel sektörün ihtiyaç duyduğu muhasebe ve bankacılık, sigortacılık, borsa hizmetleri vb. konularda eleman yetiştirmektedir. Ticaret meslek lisesinde eğitim karma olarak yarım gün verilmektedir.

EĞİTİMİN SÜRESİ

Eğitim süresi 4 yıldır.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , ,

1 Dakikada Moralinizi Yükseltin

Sabahları acelece yataktan fırlayıp kendinize bile bir merhaba demeden strese günaydın diyerek hayata karamsar bakıp, çevrenizdekilerin içini karartmayın… Ne kadar güçlü, kendimizden emin olursak olalım nihayetinde insanız!” diyor ve soruyor “Kendinizi motive etmek için 60 saniyeniz de mi yok?. “Doğamız gereği de kabul görmeye, beğenilmeye, motive edilmeye ihtiyaç duyarız diyen Patricia Muradi “Büyük ya da küçük, kadın veya erkek hepimiz takdir görmek için yaşar, hatta bunun biz dünyayı terk ettikten sonra da devam etmesi için elimizden geleni yaparız. Bunun da ayıp bir yanı yok” görüşünde. Hayat koşulları çoğumuza ortak problemleri getiriyor.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: ,

Endüstriyel otomasyon Teknolojisi Bölümü

Programın Amacı

Endüstriyel otomasyon Teknolojisi programının amacı güncel üretim teknolojileri, talaşlı makine üretimi sanayi sektöründe çalışacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Endüstriyel otomasyon Teknolojisi programında matematik, bilgisayar, teknolojinin bilimsel ilkeleri, mühendislik bilimi, teknik resim, bilgisayar destekli desen, CNC makineleri, mekanik, makine ve üretim analizi, materyel teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır. Bu programda dersler İngilizce’dir.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler:

Endüstri meslek liseleri ve Teknik liseler

EĞİTİMİN AMACI VE ŞEKLİ

Endüstri meslek liseleri; ilköğretim okulundan sonra öğrencilere, endüstrinin ihtiyaç duyduğu çeşitli alanlarda mesleki bilgi ve beceriyi kazandırmak suretiyle onları iş alanlarına ve yüksek öğretime hazırlayan programların uygulandığı endüstriyel teknik öğretim okullarıdır. Eğitim tam gün verilmektedir.

EĞİTİMİN SÜRESİ

Endüstri meslek liselerinde eğitimin süresi 3 yıldır.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , ,

Anadolu Kız Teknik Liseleri

EĞİTİMİN AMACI VE ŞEKLİ

Sanayinin ve iş piyasasının ihtiyaç duyduğu nitelikli ara insan gücü ve topluma, aile hayatına bilgili (ev ekonomisi-çocuk gelişimi-dikiş vb.) insanlar yetiştiren bir eğitim kurumudur. Eğitim tam gün verilmektedir.

EĞİTİMİN SÜRESİ

Eğitim süresi 5 yıldır.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler:
null
Adana masaj salonu