Kimya Bölümü

Programın Amacı
Kimya programında maddelerin kimyasal nitelikleri, atom yapıları ve bunların ne şekilde değiştirilebileceği konusunda çalışmalar yaparak bu yolla bilimsel bilginin geliştirilmesi ve bu bilgilerin yeni maddelerin üretiminde kullanılması gibi alanlarda eğitim yapılır. Kimyanın belli başlı şu dalları vardır:

Organik kimya: Kaynağı canlı organizmalar olan karbon ve bileşikleri üzerinde çalışır; bunların yapısını, bileşiklerini, fiziksel ve kimyasal özelliklerini inceler.

İnorganik kimya: Maden ve mineral gibi yapısında karbon olmayan maddelerle ilgilenir.

Fiziksel kimya: Organik ve inorganik maddelerin fiziksel ve kimyasal nitelikleri arasındaki ilişkileri inceler.

Analitik kimya: Maddelerin niteliği, saflık derecesi gibi özelliklerini araştırır.

Biyokimya: Canlı organizmadaki kimyasal reaksiyonları, kimyasal reaksiyonların canlı organizma üzerindeki etkilerini araştırır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Kimya programında eğitim süresi 4 yıldır. Eğitimin ilk yılında, başta kimya olmak üzere, fizik, matematik gibi temel fen dersleri okutulur. Daha sonraki yıllarda, organik kimya, analitik kimya, besin kimyası, biyokimya gibi lisans dersleri verilir. Eğitim süresi içinde iki aylık staj zorunluluğu vardır.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , ,

Matematik Bilgisayar Bölümü

Programın Amacı
Matematik-Bilgisayar programı matematik ilke, yöntem ve sistemlerinin analizi, geliştirilmesi ve bunların karşılıklı ilişkileri ile bu ilke ve yöntemlerin bilim ve teknoloji alanlarına uygulanması konularında çalışacak elemanları yetiştirir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Matematik-bilgisayar programında analiz, analitik geometri, fizik, soyut matematik, cebir, diferansiyel denklemler, soyut cebir ve sayılar teorisi, diferansiyel geometri, nümerik analiz, reel analiz, komple fonksiyonlar teorisi gibi dersleri gibi matematik dersleri yanında bilgisayar bilimleri ile ilgili dersler okutulur.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , ,

Malzeme Bilimi Mühendisliği Bölümü

Amacı:
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği; sentetik ve biyolojik polimeriler ,seramikler ve metalleri inceleyen bir çalışma alanı olup, kimya ve malzeme mühendislikleri ile de güçlü bir ilişkiye sahiptir. Bugün bir dizi endüstriyel ve teknolojik alanda çeliğin yerini yüksek mukavemetli polimeriler alıyor. Kurşun geçirmez camlar, yanmayan plastikler, yüksek sıvı emme özelliği olan süper emiciler, optik aletler, elektrik iletkenleri, yapay deri, ilaç yükleme sistemleri, polimeri uygulamalarına birkaç örnektir. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği programının amacı, geleneksel ve ileri teknoloji malzemelerinin tasarım ve uygulamaları için gerekli olan tüm teorik ve pratik bilgi ve becerilerin kazandırılmasıdır.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , ,

Türkçe Arapça ve İngilizce Cümle Çevirme

 tercumen

 

Teknolojinin bu kadar gelişmesiyle birlikte artık tüm dünya bir devlet ve içerisindeki insanların hepsi de tek bir ulus haline geldi. Bu duruma gelindiğinde ortaya çıkan en büyük problem tabi ki lisan sorunlarıydı. Öyle ki günümüz de özellikle evrensel dil olarak kabul edilen İngilizce ve son zamanlarda sükse yapan ve hızlı bir yükselişe geçen Arapça gibi dilleri öğrenmek zorunluluk haline geldi. Her ne olursa olsun, ne kadar eğitim alırsak alalım zaman zaman cümle çevirme konusunda eksik kaldığımız durumlar oluyor ve hatalı çeviri yapmamak için cümle çevirme sitelerini ziyaret ediyoruz.    Kelime çevirme işinden ziyade Türkçe Arapça çevirme veya İngilizce cümle çevirme konuları daha komplike durumlar olduğu için daha büyük sorunlar oluşturmaktadır. Öyle ki bir kelimenin dilimizdeki karşılığını bulmak ve bunu çıkarmak basit bir iştir ancak koca bir cümle veya metini çevirmek istediğiniz dil kurallarını göz önüne alarak bu işe girişmek ve bunları programların yapabilmesi için öğretmeye çalışmak zorlu bir iştir. Bu konuda piyasadaki eksikliği de fark ederek siz değerli ziyaretçilerimiz için tasarladığımız sitemize Türkçe Arapça çevirme ve İngilizce cümle çevirme linkleri ile ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

İskenderun Merkezde Kiralık Daireler Ve Satılık Daireler Ve İskenderun Emlak

satilik-ev

Emlak işlemleriniz var, ev arıyorsunuz ama aynı zamanda bulunduğunuz ildeki evleri tek tek gezmek istemiyorsunuz. Sizin için hazırlamış olduğumuz emlak sitesini ziyaret ederek tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken verilecek olan ilgili bağlantıyı tıklayarak siteye yönlenmektir. Siz İskenderun merkezde kiralık daireler arıyor olabilirsiniz. Bunun içinde hazırlanmış olan İskenderun merkezde kiralık daireler sayfasına gelerek bunu kısa sürede halledebilirsiniz.

Bunun yanı sıra aradığınız satılık daireler için de sizlere imkan sunmaktayız. Bunun için de İskenderun satılık daireler sayfasını ziyaret ederek evleri inceleyebilirsiniz. Size en uygun evi her ayrıntısına kadar inceleyebileceğiniz bir site hazırladık. Buraya gelip bu işlemlerinizi kısa sürede halledebilirsiniz. Sitemizin İskenderun satılık daireler sayfasına bu link yardımıyla girebilirsiniz.

İskenderun için tüm evleri gözden geçireceğiniz ve tüm emlak sayfalarını görebileceğiniz bir sayfamız da mevcut bulunmaktadır. İskenderun emlak sayfası ile de buradaki tüm emlak sayfalarını görebilirsiniz. Buraya da İskenderun emlak bağlantısı ile ulaşabilirsiniz.

Etiketler:
null
Adana masaj salonu