Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Bölümü

Programın Amacı Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programının amacı, Gümrük Birliği Anlaşması ve Avrupa Birliği sürecinde ticaret, gümrük, nakliyat, bankacılık konularında eğitim yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programında, uluslararası ticarette genel kavramlar, muhasebe, temel hukuk, , AB ve Türkiye ilişkileri, Gümrük Birliği ve Türk sanayicilerinin rekabet gücü ,ticaret hukuku, ithalat, ihracat uygulaması, ihracat pazarlaması, insan ilişkileri gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler
Dış Ticaret ve Avrupa Birliği programında okumak isteyenlerin öncelikle sosyal bilimlere, özellikle ekonomi ve hukuk konularına ilgi duyması ve bu alanda başarılı olması gerekir. İyi derecede bir batı dili bilen, insanlarla kolay iletişim kurabilen kimselerin bu alanda başarı şansı oldukça yüksektir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Bu programdan mezun olanlara ”Dış Ticaret ve Avrupa Birliği Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar dış ticaret ve nakliyat firmalarının muhasibe, pazarlama ve büro işlerini yaparlar.

Çalışma Alanları
Bu programı bitirenler kamu kuruluşlarının ve özel şirketlerin AB ile ilgili birimlerinde çalışabilmektedirler. Dış ticaret sektörünün yoğun olduğu bölgelerde iş bulma olasılığı fazladır. İsteyenler Gümrük Müşavirliği Sınavına katılabilirler.

Etiketler: , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu