Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Bölümü

Programın Amacı
Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat programının amacı, sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve doğal gaz konularında, mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğalgaz, temiz su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat programını bitirenlere “Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz Teknikeri” unvanı verilir. Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat tesisat teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan sıhhi tesisat ve doğal gaz projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar çalışacak elemanları belirler, tesisatın üretiminde ve kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.

Çalışma Alanları
Doğalgaz ısıtma ve sıhhi tesisat teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar. Merkezi ısıtma ve soğutma sistemi ile doğal gaz kullanımı arttıkça meslek elemanlarına duyulan gereksinme de artacaktır.

Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Bölümü Olan Üniversiteler ve İlgili Fakülteleri

SAKARYA – AKYAZI MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK – SARAYÖNÜ MESLEK YÜKSEKOKULU
BALIKESİR – GÖNEN MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK – ILGIN MESLEK YÜKSEKOKULU
SELÇUK – KADINHANI MESLEK YÜKSEKOKULU
ATATÜRK – PASİNLER MESLEK YÜKSEKOKULU
SAKARYA – SAKARYA MESLEK YÜKSEKOKULU
ULUDAĞ – TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU
KİLİS Kilis Meslek Yüksek Okulu

Etiketler: ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu