Ev Cihazları Teknolojisi Bölümü

Programın Amacı

Ev Cihazları Teknolojisi programının amacı, evlerde kullandığımız elektrikli aletlerin bakım ve onarımını yapacak elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Ev Cihazları Teknolojisi programında matematik, iklimlendirme ve soğutma, elektro teknik, endüstriyel elektronik teknik resim, temel elektronik ev gereçleri elektriği, buzdolapları, çamaşır makineleri , bilgisayar, müşteri ilişkileri ve işletmelerde davranış gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.

Gereken Nitelikler
Ev Cihazları Teknolojisi programında okumak isteyenlerin fiziğe ilgili ve bu konuda başarılı, ellerini ustalıkla kullanabilen, el göz koordinasyonu yeteneğine sahip, bedence sağlam ve güçlü, görme güçlüğü olmayan, başkaları ile iyi iletişim kurabilen, sorumlu ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Ev Cihazları Teknolojisi programını bitirenlere “Ev Gereçleri Teknikeri “ unvanı” verilir. Ev cihazları teknikeri evlerde kullanılan çamaşır makinesi, buzdolabı, klima gibi elektrikli aletleri, işletmede veya yerinde onarır, onarım işletmelerinde personelin iş planını yapar, ev gereçleri üreten işletmelerin yeni ürün tasarlama birimlerinde mühendislere yardımcı olur.

Çalışma Alanları
Ev cihazları teknikerleri beyaz eşya üreten fabrikalarda, bakım ve onarım işlerini yürüten işletmelerde görev alabilirler veya kendi işlerini kurabilirler.

Etiketler:
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu