Halkla İlişkiler Bölümü

Programın Amacı Halkla İlişkiler Programının amacı, örgüt ve ürün imajının belirlenen hedef kitlelere benimsetilmesi çerçevesinde doğru, güvenilir ilişkiler kuran, geliştiren, örgüt ve hedeflenen kitlenin karşılıklı yararını ön plana çıkaracak iletişim yollarını kullanan nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Halkla İlişkiler programında temel derslerin yanı sıra, yazılı iletişim, iletişim biliminin temel kavramları, bilişim, kitle iletişimi, stratejik reklamcılık, medya planlaması, grafik ve tasarım, kurumsal halkla ilişkiler, reklam çözümlemeleri, reklamcılık, reklamcılıkta yaratıcılık, reklam senaryosu, görsel iletişim tasarımı gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.

Gereken Nitelikler
Halkla İlişkiler programında okumak isteyenlerin, etkili yazma, etkili okuma, etkili dinleme konularında yetenekli, sosyal yönü gelişmiş, yaratıcı ve esnek düşünebilen, kolay iletişim kurabilen, ikna kabiliyeti yüksek, aktif ve dışadönük kişiler olmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Halkla İlişkiler programını bitirenlere “Halkla İlişkiler Meslek Elemanı “unvanı verilir. Mezunlar, örgütün kamuoyu üzerinde iyi izlenim bırakmayı sağlayıcı çabaların gerçekleşmesinde yardımcı olurlar. Bir reklam kampanyasının hazırlanması ve yürütülmesi sürecinde müşteri ile yüz yüze görüşmeden başlayıp, şirket ile diğer şirketler ve medya kuruluşlarının ilişkilerini düzenlerler.

Çalışma Alanları
Halkla İlişkiler programından mezun olanlar, ulusal ve uluslararası reklam şirketlerinde özellikle müşteri ilişkileri ve medya planlama alanlarında, halkla ilişkiler şirketlerinde orta kademe yöneticisi olarak iş bulabilirler ve kendi iş yerlerini de kurabilirler.

Etiketler: , , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu