İnsan Kaynakları Bölümü

Programın Amacı
İnsan Kaynakları programının amacı,devlet sektörü ve özel kurumlarda insan kaynakları yönetimi konusunda çalışacak ara elemanları yetiştirmektir.
İnsan Kaynakları Programının amacı yetiştirilen öğrencilere insan kaynakları alanında özellikle personel yönetimine ilişkin temel tekniklerin pratik uygulamasının eğitimini vermektir. Bunun yanında öğrenciler genel işletme, genel ekonomi, temel hukuk kavramları ve genel muhasebe gibi bilgilerle de donatılarak başta insan kaynakları alanında olmak üzere, işletmelerin orta kademe yönetici ihtiyacını karşılayacak vasıfta mezunlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Ders programına henüz ulaşılamamıştır.
Gereken Nitelikler
İnsan Kaynakları programında okumak isteyenlerin iletişim yeteneği gelişmiş, insani ilişkileri iyi olan, ekip çalışmasına yatkın, konuşma ve ikna yeteneği gelişmiş, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
İnsan Kaynakları programını bitirenlere “Meslek Elemanı” unvanı verilir. İnsan Kaynakları Meslek Elemanları, insan kaynakları planlaması, insan kaynakları zemini ve seçimi, performans yönetimi, ücret ve maaş yönetimi, öneri ve ödül sistemini kurmak, işçi sağlığı ve iş güvenliği uygulamaları ile eğitim planı yaparlar.
Çalışma Alanları
Kamu kurum ve kuruluşları ile özel kuruluşların insan kaynakları yönetimi, personel ve idari işler, endüstri ilişkileri ve eğitim birimlerinde görev alabilirler. İnsan kaynakları yönetimi uygulamasına ilişkin hizmet ve danışmanlık vermek üzere bağımsız çalışabilirler.

Etiketler: , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu