İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Bölümü

Günümüzde İnternet kullanım oranı, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok kısa zamanda büyük yer kazanmış ve birçok endüstri alanlarında bilgi ve iletişim aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. İletişim araçlarının başında yer alan Medya Sektörü de, İnternet Teknolojisini en yaygın biçimde kullanan endüstrilerin başında gelmektedir. Anadolu BİL Meslek Yüksekokulu, medya kuruluşlarına, çağdaş düşünceli, gözlemci, girişimci ve araştırmacı gazeteci adayları yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Bu amaçla; düzenlenen eğitim programındaki dersler, kuramsal bilgilerin yanı sıra uygulama ağırlıklı olarak da seçilmiştir. Genç adaylar, ilk iki yarı dönemde bir yandan hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji, tarih, siyasal bilimler gibi temel öğretilerle donatılmakta, bir yandan da iletişim çalışmalarına giriş, araştırma yöntemleri, medya analizleri, yaratıcı yazarlık, Türk dili ve edebiyatı, fotoğrafçılık gibi derslerle gazeteciliğe alıştırılmaktadır. Öğrenciler, kitle iletişimi teknikleri ve kuramları, çağdaş Türk edebiyatı, halkla ilişkiler, yazılı basında etik, gazeteciliğin temel ilkeleri, uluslararası haber ajansları, haber yazma teknikleri, yerel gazetecilik, yayın uygulamaları, masa üstü yayıncılık, internet gibi dersler verilerek meslek hayatına hazırlanmaktadır. Bu programın öğretim dili Türkçe’dir. İsteyen öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler.

Bu bölümün amacı; medya kuruluşlarına, çağdaş düşünceli, gözlemci, girişimci ve araştırmacı gazeteci adayları yetiştirmeyi ilke edinmiştir. Bu amaçla; düzenlenen eğitim programındaki dersler, kuramsal bilgilerin yanı sıra uygulama ağırlıklı olarak da seçilmiştir.

Genç adaylar, ilk iki yarı dönemde bir yandan hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji, tarih, siyasal bilimler gibi temel öğretilerle donatılmakta, bir yandan da iletişim çalışmalarına giriş, araştırma yöntemleri, medya analizleri, yaratıcı yazarlık, Türk dili ve edebiyatı, fotoğrafçılık gibi derslerle gazeteciliğe alıştırılmaktadır.

Öğrenciler, kitle iletişimi teknikleri ve kuramları, çağdaş Türk edebiyatı, halkla ilişkiler, yazılı basında etik, gazeteciliğin temel ilkeleri, uluslararası haber ajansları, haber yazma teknikleri, yerel gazetecilik, yayın uygulamaları, masa üstü yayıncılık, internet gibi dersler verilerek meslek hayatına hazırlanmaktadır.

Etiketler: , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu