Matbaacılık Bölümü

Programın Amacı Matbaacılık programının amacı, basım endüstrisinde vasıflı çalışan işgücü sağlamak, normal üretim elemanı ile yönetici durumunda bulunan meslek elemanları arasında ara kademe çalışan işgücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Matbaacılık programında öğretim süresince sanat tarihi, işletme ekonomisi, basım fotoğrafçılığı, baskı makineleri, malzeme tekniği,halkla ilişkiler, dizgi sistemleri, basım tarihi, , basım işletmeciliği gibi dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler
Matbaacılık programına girmek isteyenlerin, basım işlerine ilgili ve estetik görüşe sahip, ayrıntıları algılayabilen, dikkatli ve titiz kimseler olmaları beklenir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Matbaacılık programından mezun olan bir öğrenciye “Matbaacılık Teknikeri” unvanı verilir. Bu unvana sahip kimseler basım ile ilgili kuruluşlarda işçi ile yönetici arasındaki iletişimi sağlar ve ara insan gücü olarak görev yapar.

Çalışma Alanları
Matbaa teknikerleri kamu ve özel kuruluşların basım ve yayım işlerinde ve gazete idarehanelerinde çalışırlar. Her alanda ara insan gücüne duyulan ihtiyaç matbaa teknikerliği içinde söz konusudur.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu