Zihin Engelliler Öğretmenliği Bölümü

Programın Amacı

Zihin Engelliler Öğretmenliği programının amacı, zihin yetersizliği olan ilköğretim çağındaki çocukları eğitecek öğretmenleri yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Zihin engelliler öğretmenliği programında genel psikoloji, gelişim psikolojisi, bilişsel süreçler, zekanın ölçülmesi, zihin engelli çocukların psikolojisi, aile danışmanlığı gibi psikoloji ağırlıklı derslerden başka matematik, Türkçe, fen bilgisi ve sosyal bilgiler, resim ve müzik gibi dersler okutulur. Ayrıca öğretim teknikleri, ölçme ve değerlendirme, rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi kazandıran dersler de okutulur ve uygulama yaptırılır.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , ,

İthalat İhracat Bölümü

Programın Amacı
İthalat-İhracat programının amacı, ihracat ve ithalat iş alanında çalışacak mesleki elemanlarını yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
İthalat-İhracat programında sosyoloji, hukuk, ticaret hukuku ekonomi, muhasebe, , dış ticaret mevzuatı ile ilgili (uluslararası pazarlama, depoculuk, taşımacılık gibi) dersler okutulur.
Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Bölümü

Programın Amacı
Kanatlı hayvan yetiştiriciliği bölüünde okuyan öğrenciler, tavuk, kaz, ördek, hindi gibi kanatlı hayvanların üretiminde çalışacak elemanları yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programında, kanatlı hayvan anatomisi ve fizyolojisi, biyokimya, genetik, biyo istatistik gibi temel biyoloji derslerinden başka, kanatlı beslemesi yemleri bilgisi, hindi, kaz, ördek, bıldırcın, keklik, süs ve zevk kuşları yetiştiriciliği, kanatlı barınakları, kanatlı ürünlerinin işleme, muhafaza ve pazarlama yöntemleri gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Karayolu Ulaşımı ve Trafik Bölümü

Çağımızda gelişen bilimsel ve teknolojik gelişmeler, toplum ve insan yaşamını çok boyutlu olarak etkilemiş, yaşam standartlarını yeni teknoloji ve araçlarla yükseltmiştir. Ulaşım araçları; ekonomik, sosyal, kültürel yararlar sağlamakta etkili olmuş ve öne çıkmıştır. Gündelik hayatımızın her alanında trafik ile iç içe olmamız, motorlu araç ve sürücü sayılarının artması, beraberinde “Trafik Güvenliği” kavramını ortaya çıkarmıştır. Tüm dünya ülkelerinde de kendini gösteren “Trafik Güvenliği” sorunu, sebep olduğu ölüm, yaralanma, sakat kalma, sosyo-ekonomik kayıp, ölenlerin ve yaralananların yakınları ve aileleri üzerindeki psikolojik, sosyal etki ve çevre kirliliği olarak karşımıza çıkmaktadır.
Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kıymetli Taş ve Metal İşlemeciliği Bölümü

Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksekokulu bünyesinde, 1995 yılında açılmış olan Kıymetli Taş ve Metal İşlemeciliği Programı her geçen gün biraz daha gelişen ve öğrencilere teorik bilgiler yanında iyi düzeyde beceri kazandıran bir programdır. Program, Doğu’da tek olma özelliği ile ayrı bir önem taşımaktadır.
Oltu ve yöresi, süs taşları yönünden son derece zengin olup, yörede 15’e yakın işlenmeye müsait kıymetli süs taşı vardır. Ayrıca yörede bulunan Oltu Taşı (Siyah Kehribar, Kara Kehribar), Kafkaslarda ve diğer bazı yerlerde de benzer taş var ise de, Oltu Taşı kalitesinde değildir. Oltu da kuyumculukla ilgili çok sayıda imalathanelerin olması ve modern makinelerle donatılmış süs taşı işleme tesislerinin olması kıymetli taş ve metal işlemeciliği programına ayrı bir önem katmaktadır.
Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,
null
Adana masaj salonu