Mobil Cihazlar için SEO

Trafik/Arama Sorguları menüsü yardımıyla resimde gördüğünüz gibi Mobil aramaları filtreleyerek inceleyebilirsiniz.*Bu sayede mobil gösterimler ve tıklama sayılarını gün gün inceleyebilirsiniz. Arama sorgularının hangi kelimeler ile yapıldığını da inceleyerek sitenizin masaüstü ile mobil arasındaki performansını karşılaştırarak gereken tedbirleri alabilirsiniz. Web sitelerinizi mobil cihazlara uygun hale getirmek bir seo gerekliliğidir.

Sağlık/Tarama Hataları menüsü yardımıyla da mevcut tüm bağlantılarınız içinde mobil tarama hatalarını buradan görebilirsiniz.*Bakmamız gereken bir diğer nokta da Sağlık / Google Gibi Getir menüsü yardımıyla sayfalarınızı resimdeki gibi bağlantıyı girdiğimiz kutucuğun yanındaki açılır pencereden Mobil Akıllı Telefon seçeneğini tıklayarak, Google’ın gözüyle görebilirsiniz. Böylece Google’ın sayfanızı verimli bir şekilde tarayamaması gibi bir durum var ise bunu görmüş olursunuz.

Sahip olduğunuz site farklı bir sistem olabilir ya da size has özel olarak kodlanmış olabilir. Bu durumda sitenizi zahmetsizce mobil cihazlara uyumlu hale getirebilmek için bazı online hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Onbile: (www.onbile.com) Gerçekten çok başarılı ve ücretsiz kullanma imkanı da olan bu servis ilk elden deneyebilirsiniz. Ücretsiz kullanımda reklam gösterimi olduğunu da hatırlatalım. Çok kolay bir şekilde sadece üç adımda sitenizin mobil uyumlu sürümünü hazırlayabilirsiniz. Sitenizin RSS adresini girerek ve bir düzine tema arasından dilediğinizi seçerek hemen mobil yayına başlayabilirsiniz.

Etiketler:
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu