Muhasebe Bölümü

Programın Amacı Muhasebe programında, kamu ve özel sektör çalışma alanlarında hizmet, üretim ve faaliyetlerin verimli bir biçimde yürütülmesi için muhasebe alanında gerekli olan ara insangücünü yetiştirir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Muhasebe programı temel muhasebecilik bilgi ve becerilerini vermeye yöneliktir. Son yılda öğrenciler staj çalışmaları yaparak bilgi ve becerilerini uygulama alanında denerler. İki yıl içerisinde genel matematik, genel muhasebe, daktilografi, ticaret hukuku, envanter, bilanço, vergi hukuku, iş hukuku,pazarlama, maliye, ticaret matematiği, borçlar hukuku, maliyet muhasebesi, banka muhasebesi, yapı muhasebesi, şirketler muhasebesi gibi meslek dersleri verilir.

Gereken Nitelikler
Muhasebeci olmak isteyen bir kimsenin genel akademik yetenek ve sayısal düşünme yeteneğine sahip olması gerekir. Muhasebe programını seçen bir kişinin ayrıca sosyoloji ve psikoloji alanlarına ilgi duyması, sabırlı, dikkatli ve düzenli bir kimse olması beklenir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Muhasebe programını bitirenlere “Muhasebe Meslek Elemanı” unvanı verilmektedir. Muhasebe meslek elemanları muhasebe ile ilgili işlerde ara eleman olarak görev yaparlar.

Çalışma Alanları
Muhasebe programını bitirenler kamu ve özel sektörde görev yapabilirler ya da kendilerine muhasebe bürosu açabilirler. Muhasebecilik mesleğinde ilerleme, yetenek ve bilginin başarılı bir çalışma ile kanıtlanmasına bağlıdır.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

ya benım bı sorum olacaktı.bı atkadasım muhasebeye gıdecek ancak puanı fazlasıyla düsük okul puanıyla toplam 200 falan yerlesebılır mı muhasebe puanları ne kadar.bılgı verırsenız cok sevınırım.sımdıden tesekkrler

puanım ea1235.625 muhasebe istiyorum gidebilir miyim hangi üniversiteler lütfen cvp yazın

ben muhasebeci olmak istiyorum ve şimdiden hazırlık yapmak istiyorum acaba nasıl hazırlık yapabilirim? ve taban ouan kaç

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu