Neden Herkez Zengin Olamıyor

Bir anket hazırlayıp soru sormak için hemen sokağa fırlayın. Pat diye soracağımız sorumuz şu; “Zengin olmayı istiyor musunuz?” . Bazıları tereddütte kalsa da %99′un “Evet” diyeceğinden eminim. Şimdi bu soruyu kendinize sorunuz gerçekten zengin olmayı hiç düşünüyor musunuz? Bu soruya dürüstçe cevap veriniz ve gerçekten de aslında zengin olmayı hiç düşünmediğinizi anlarsınız. İnsanlar aslında zengin olmayı istememektedir. Şunu söylemekte fayda buluyorum zengin olmak demek harcanmayan paraya sahip olmak değil istediklerini alabilme gücüne sahip olmaktır. Yani alım gücü yüksek ve borcu olmayandır. Şimdi aklınıza neden zengin olmadığınıza dair bir liste yazacağımız geliyorsa yanılıyorsunuz çünkü zengin olmak için binlerce yol var oysa kimse görmek istemediği için bir listenin de pek faydası olacağına inanmıyorum. Şimdi para kazanma felsefesinin ilk adımı olan “Düşünmek” hakkında bir fırsat sunuyorum. Aşağıdaki fıkrayı iyice okuyun sonra verdiğim tabloyu iyice inceleyin eğer cevabı bulursanız ve uygularsanız zengin olmanın ilk adımını atmışsınızdır.

İskoc baba çok cimridir. Oğlu da ona çekmiştir. Bir gün çocuk gezmeye gider ve akşam eve döner dönmez babasına yaklaşır; “Gelirken ne yaptım biliyor musun baba, otobüse bineceğime arkasından koştum, böylece bir sterlin kar ettim, iyi mi?” “Neresi iyi bunun?” diye babası homurdanır. “Otobüs yerine bir taksinin peşinde koşsaydın on sterlin kar ederdin!”

Hiç konuşmayacağım dedim kendime ama bir ipucu vermeden de edemedim kendimi. Eğer etkili tasarruf yapmayı ve bunu devamlı yapmayı öğrenirseniz zengin olabilirsiniz. (Etkili tasarruf için soyut matematik birebirdir) . Şimdi formüle geçelim;

Kazanç => Harcama => Gider ve Borç

Tasarruf=> Yatırım
alıntıdır.

Etiketler: ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

çok güzel bi yazı olmuş ve sonu çok hoşuma gitti.Üstelik formül benimde ok düşündüğüm birşey.Ben 19 yaşındayım gelgelelim eve gelen çıkan belli değil.Ben bunu hernekadar kayda almak istesemde evdekiler buna yanaşmıyor :))

neden herkes istediği gibi yaşayamıyo neden beni hiç kimse anlamıyo beni anlamaları için ne yapmam gerekir.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu