Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kurulacak

Sağlık Bakanlığı Yüksek Öğretim Kurumu ile görüşülüp Bilkent ve Etlik’te bin öğrenciye eğitim hizmeti verecek SAğlık Bilimleri Üniversite’nin kurulacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Prof. Dr. Nihat Tosun, Bilkent ve Etlik’te kurulacak olan dev sağlık kampuslarında 500’er öğrencinin eğitim göreceği Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin de kurulacağını söyledi. Prof. Dr. Tosun, merkezi Bilkent’te bulunacak olan üniversite için YÖK ile görüşüldüğünü, buna ilişkin kanunun ise 2009’da çıkarılacağını bildirdi.
Sağlık Bakanlığı Müsteşar Vekili Prof. Dr. Nihat Tosun, yaptığı açıklamada,Bilkent ve Etlik’te 2800’er yataklı dev sağlık kampuslarının açılacağını söyledi. Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin kapanacağını belirten Prof. Dr. Tosun, “Bu sağlık kampuslarında otopark, restoran, alış veriş merkezi gibi yerler bulunacak. Sağlık Bakanlığı da buraya taşınacak. İçinde 8’er tane dal hastanesi olacak” dedi. Ulaşımının ise metroyla sağlanacağını kaydeden Müsteşar Vekili Prof. Dr. Tosun, burası için yeni ulaşım yollarının açılacağını da söyledi.
Prof. Dr. Nihat Tosun, ayrıca merkezi Bilkent’teki kampusta yer alacak Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin kurulacağını ifade etti. Her iki kampusta da hizmet verecek olan üniversitede 500’er öğrencinin eğitim göreceğini belirten Prof. Dr. Tosun, “İçinde tıp teknikerliği, eczacılık, diş hekimliği gibi dallar olacak. YÖK ile görüşüldü. Buna ilişkin kanunun 2009’da çıkarılması planlanıyor” dedi.

Etiketler:
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

TÜRKİYEDE BÖLÜM OLARAK SAĞLIK VE SAYISAL ALANLARDAN GİRENLER ŞANSLI.SÖZELLERİ DÜŞÜNEN HİÇ YOK MAALESEF.BİNLERCE SÖZEL BÖLÜMÜ MEZUNLARI BOŞTA.MEB BAKANININ MESLEK GELİŞTİRME YÖNTEMİ SADECE BELİRLİ YÜZEYDEKİ KİŞİLERE GÖRE.BİZ SÖZELCİLERE VERİLECEK HİÇ Mİ MESLEK YOK BU ÜLKEDE?.SADECE ÜZÜLÜYORUM.ÇOK GERİ KALMIŞ BİR ÜLKEYİZ.

SLM ÖNLİSANS Ç.G. SAĞLIK BİLİMLER BÖLÜMÜ MEZUNLARIN SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVESİTESİNDE DEVAMIVARMI İKİ YIL OKUDUK ÖYLECE KALACAK MIYIZ GEÇİŞ YAPILACAKMI ACELE CEEEEEEEVP

BEN BİR SAYISALCIYIM DİPLOMAM BANA 55 GETİRİYOR VE 2 YILLIKLARA TERCİH VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM VE ORTALAMA DİYELİMKİ TOPLAMDA DİPLOMAYLA BERABER 0.3 LÜ İLE 250 ALDIM ACABA SİZCE BU PUANA GÖRE GÜZEL YERLER VARMI LÜTFEN CEVAP BEKLİYORUM İLGİNEN ARKADAŞLARA TŞK EDERİM…►►►►►¿¿¿¿????

ya bişi soracağım bn anadolu lisesi öğrencisiyim hemde ea bölümü son sınıfı ama hemşirelik istiorum ama uzun yıllar fen görmediğim için unuttum ve yapamıorum mat güzl sos idare eder trkçe güzl alabildiğim say1 en yksek puanı 225 büyük ihtml 4 yllk olmıcak onun için 2 yıllık yazmak istiorum ne kadar mantıklı ve 2 yıllıkalrın puanı ne??????

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu