Tesisat Teknolojisi Bölümü

Amaç:
Programın amacı, insan sağlığının daha iyi korunması  için gerekli temiz içme ve kullanım suyunun temini, kirli ve pis suların sağlığa zarar vermeyecek şekilde uzaklaştırılabilmesi, ile ilgili boru tesisatlarının planlanması ve güneş enerji sistemlerinin kurulması ve arızalarının giderilmesi ile ilgili teknik eleman yetiştirmektir.

Tesisat teknikeri evler,işyerleri ve endüstriyel tesislerdeki ısıtma tesisatı,temiz ve pis su tesisatı,doğal gaz tesisatı,yangın tesisatı sistemlerini kurar,işletir ve bakımını yapar. Bu alanlarda yapılmış olan projeler için malzeme ve ekipman seçimini yapabilir. Meslekle ilgili kalite kontrol ve standartları bilir.

Mezunların Alacağı Ünvanlar, İstihdam Alanları:
Bu programı bitiren öğrenciler ” Tesisat Teknikeri” ünvanını alırlar. Tekniker endüstrideki görevi itibariyle profosyenel mühendis veya yöneticiler / teknoloji uzmanları ile yakın bir çalışma içinde olan yüksek düzeyde bir elemandır.Bazı küçük ve büyük işletmelerdeki tekniker, firmanın kıdemli teknik elemanı olabilir ve dolayısıyla liderlik ve yöneticilik rolünü üstlenebilir. Bu açıdan teknikerin endüstri konusunda kuvvetli bir teorik bilgi ve bu bilgiyi uygulama kabiliyetine ve becerisine sahip olması gerekir. Sanayide geniş bir istihdam alanı mevcuttur.

Etiketler: , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu