Ticaret ve Yönetim Bölümü

Aktif eğitim programı ile insan kaynakları, pazarlama ve satış yönetimi, örgütsel davranış konuları ile bunları destekleyen hukuk, muhasebe ve finansman yönetimi alanlarında kapsamlı bir bilgi birikimi kazandırılmaktadır.

İkinci sınıfta sunulan seçmeli dersler, öğrencilerin daha geniş bir perspektif kazanmalarını sağlamakta, ilerideki iş yaşamları için kariyer planlarına ışık tutmaktadır.

Zorunlu yaz stajı süresince öğrencinin iş yaşamı ile tanışması, iş yönetimi, satış ve pazarlama alanında becerilerini arttırması hedeflenmektedir.

İş dünyasından davet edilen seçkin konuşmacılar, öğrencilerin konuya bir başka açıdan yaklaşmasını sağlamakta, dersin kapsamının zenginleştirilmesine olanak tanımaktadır.

Büyük kuruluşların örgütsel yapıları hakkında yerinde uygulamalarla bilgi edinmek, teorik bilginin gerçek yaşamla bağlantısının kurulması amacıyla düzenlenen teknik geziler, ikinci sınıf derslerinin önemli bir parçasıdır.

Birinci sınıftan başlayarak verilen projeler, öğrencide ekip çalışması ve işbirliği anlayışının yerleşmesine olanak sağlamaktadır.

Birinci sınıfta yer alan bilgisayar derslerinin yanı sıra meslek derslerinde de yoğun olarak bilgisayar kullanımına önem verilmektedir.

Merkezi Yerleştirme ile Öğrenci Alan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları

Program Üniversite Fakülte P.Türü Kont. Yerl. Yerleşme Öncelikleri Taban P. Genel Kontenjan Taban P.
Ticaret ve Yönetim SAKARYA ÜNİVERSİTESİ Pamukova Meslek Yüksekokulu EA-1 40 40 259.789
Ticaret ve Yönetim BİLKENT ÜNİVERSİTESİ (ANKARA) Bilgisayar Teknolojisi ve Büro Yönetimi M.Yüksekokulu EA-1 140 111
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

merhaba ben ısprata senırkent myo tıcaret ve yönetım öprencısıyım bu bölum gecen sene acıldı ve bu bölumden mezun oldugumuzda ne yapacapımızı bılmıyoruz.idare ve öpretmenlerımızde bu konuda çok yetersız bu yuzden bana bu konuda yardımcı olursanız sevınırım.ayrıca internette arastırdığıma göre bu bölumun hazırlık dönemı varmıs ama bız hazırlık dönemını gormedık..

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu