İş Hayatında Başarılı Olmanın Yolları

İş hayatında ne yaparsak yapalım, ya da daha geniş bakacak olursak, hayatımızda ne yapacaksak yapalım, hep başarılı olmaya çalışırız. Başarı çoğu kişinin hayatında, para ya da verilecek ödüllerden daha değerlidir. Peki başarılı olmanın yolları var mıdır? Hatta bunu beş maddeye indirip, bunları uygularsanız başarılı olabilirsiniz, diyebilir miyiz? Cevap kesinlikle “hayır”dır.Eğer, böyle basit yollar olsaydı herkes başarılı olurdu. Ama herkes başarılı olamıyor. Emin olun, bunu sağlayacak bir kitap da henüz yazılmadı. Yazıldığı iddia ediliyorsa da doğruluğundan şüphe etmek gerekiyor. Yani insanı 5 dakida başarılı yapacak bir formül yok.

Bunun en büyük nedeni, insanların kişilik olarak farklı olması ve kendilerine ait bir karakter yapılarının olması. Doğal olarak bu da farklılığı getiriyor. Hepsine bir başarılı kuralı verip, hepsinin başarılı olmasını sağlamak imkansız.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , ,

Kaynak mühendisi Olmak istermisiniz

Üniversitelerin 4 yıllık makine, inşaat, elektrik-elektronik, metalürji ve malzeme, gemi inşa ve uçak mühendisliği fakültelerinden mezun olanlar, 500 saatlik bir diploma programını başarıyla tamamladıklarında, Uluslararası Kaynak Mühendisi olarak dünyanın her yerinde iş bulma şansı yakalıyor.

Uluslararası Kaynak Enstitüsü’nün (IIW) ve Avrupa Kaynak Federasyonu’nun (EWF) Türkiye’deki Sorumlu Üyesi olan Gedik Eğitim Vakfı’nda 500 saat süren IWE eğitimlerinde teorik derslerin yanı sıra yoğun bir şekilde uygulamalı dersler de veriliyor. İlk program 1 Nisan’da hem yeni mezunların hem de çalışan mühendislerin kaynak alanında uzmanlaşarak kendilerine yeni iş fırsatları yaratmasını sağlayan diploma programı, İstanbul’da, Gedik Eğitim Vakfı
(GEV) tarafından düzenleniyor. 2013′ün ilk programı ise 1 Nisan 2013′te başlıyor. Gedik Eğitim Vakfı, 4 yıldır sürdürdüğü “Uluslararası Kaynak Mühendisliği” (IWE) diploma programı ile yeni mezun mühendislerin yanı sıra, metalin üretim süreçlerinde kullanıldığı sektörlerde çalışan mühendislere de kaynak alanında uluslararası kariyer yapma fırsatı sunuyor.

Etiketler:

Kariyerinize Hızlı Başlamak İçin İngilizce Gerekli

Kariyerinizi Hızlandırmak için iyi ingilizce olmazlardan biri oldu artık. Hatta sadece 1 dil bile yetmiyor bazen.İyi bir kariyer için ingilizce şart.

Herhangi bir yerde değilde, başarılı şirketlerde ve uluslararası düzeylerde iş yapmak istiyorsanız ingilizcenizi mutlaka geliştirmelisiniz. Üniversite öğrencisiyseniz, yaz dönemlerinizi ingilizce öğrenerek ve mümkünse yurt dışına giderek geliştirmeye çalışın.

Mezun olduktan sonra ingilizceniz iyi düzeyde değilse, bir iki sene çalıştıktan sonra yurt dışında yabancı dilinizi geliştirmek güel bir fırsat. Günümüzde ‘ingilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum’ demek otomatik olarak elenmenize sebep oluyor artık.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , ,

Üniversite okurken kendimizi iş yaşamına nasıl hazırlamalıyız

Üniversite okurken kendimizi iş yaşamına nasıl hazırlamalıyız videolu olarak izleyin

Etiketler: , , ,

Üniversite yıllarında meslek tercihimizi değiştirebilir miyiz

Üniversite yıllarında meslek tercihimizi değiştirebilir miyiz videolu izleyin

Etiketler: ,
null
Adana masaj salonu