Havacılık Elektrik Elektroniği Bölümü

Programın Amacı
Havacılık elektrik ve elektroniği programının amacı, başta uçaklar olmak üzere, havacılıkta kullanılan her türlü elektrik ve elektronik donanımların bakım ve onarımı ile ilgili konularda eğitim yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Havacılık elektrik ve elektroniği programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda fizik, cebir, geometri, dinamik, statik, devre analizi, alan teorisi, lojik devre temelleri gibi elektronik alan ile ilgili derslerden başka, haberleşme teorisi, sayısal haberleşme, aktif mikrodalga devreleri, analog haberleşme gibi alana özgü derslerde okutulur.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: , , ,

İklimlendirme Sogutma Bölümü

Programın Amacı
İklimlendirme-soğutma programının amacı, ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemlerinin kurulması, imâli ve çalıştırılması alanında görev yapacak ara insan gücünü yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
İklimlendirme-soğutma programında, matematik, fizik teknolojisinin bilimsel ilkeleri, bilgisayar, iklimlendirme ve soğutma ilkeleri, iklimlendirme sistemleri, koruyucu bakım ve arıza teşhisi gibi dersler okutulur.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: ,

Gemi makineleri Bölümü

Programın Amacı
Gemi makineleri programının amacı gemi makinelerinin ve gemilerin yapımında, mühendis ile usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Gemi makineleri programında matematik, bilgisayar, temel mühendislik bilgisi, gemicilik, teknik resim ve dizayn, elektronik, gemi makineleri operasyonu, mekanik termodinamik, kaynak işlemleri, makine bakım işlemleri gibi dersler ve denizcilik için gerekli İngilizce okutulmaktadır.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: ,

Endüstriyel Kalıpçılık Bölümü

Programın Amacı
Kalıpçılık programının amacı, endüstrinin kalıp yapımında ihtiyaç duyduğu teknik elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Kalıpçılık programında matematik, teknik resim, meslek resmi, malzeme bilgisi, temel bilgi teknolojisi kullanımı, sac-metal kalıp tasarımı, ısıl işlemler, plastikler, hacim kalıp teknolojisi, sac-metal kalıp teknolojisi, bilgisayar destekli tasarım, bilgisayar destekli çizim gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.


Yazının devamını okuyun »

Etiketler: ,

Elektronörofizyoloji Bölümü

Elektronörofizyoloji :
Görsel ve işitsel uyarılmış potansiyeller, beyin elektriksel etkinlik haritalama çalışmaları, harekete bağlı potansiyeller ve klinik koşullarla bağlantıları, Analiz yöntemlerinin geliştirilmesi, kedide stereotaksik olarak yerleştirilen devamlı elektrotlarla beyin fonksiyonlarının araştırılması.
Bu programın temel amacı, santral sinir sistemi bozukluklarıyla seyreden hastalıkların bozukluklarını tespit etmekte yararlanılan nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasında uzman hekimlerin denetiminde çalışabilecek meslek yüksekokulu düzeyinde eğitim görmüş elemanların yetiştirilmesidir. Programı bitirenlere önlisans diploması ve sağlık teknikeri (elektronörofizyoloji teknisyeni) ünvanı verilir.Elektronörofizyoloji programına girmek isteyen öğrencilerin, insan sağlığı ile ilgili olan bu konuda, direkt hasta ile ilişkili olduklarını bilmeleri gereklidir. Elektronörofizyoloji nöroloji ve fizyolojinin önemli bir dalı olup bu mesleği seçeceklerin mesleki performanslarının ve araştırma isteklerinin çok iyi düzeyde olması gerekir. Mezun teknikerler, nöroloji, KBB, psikiyatri, çocuk, göğüs hastalıkları ve fizyoloji uzmanının gözetimi ve denetiminde resmi yada özel hastane ve polikliniklerinin elektroensefalografi, uyarılma potansiyelleri ve uyku ünitelerinde çalışabilirler.

Yazının devamını okuyun »

Etiketler: ,
null
Adana masaj salonu