Uzay mühendisliği Bölümü

Programın Amacı
Uzay mühendisliği programının amacı, uzay bilimleri ve uzay teknolojisi konusunda eğitim yapmaktır.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler
Uzay mühendisliği programında, uzay mühendisliğine giriş, matematik, diferansiyel denklem, elektronik elemanlar ve devreler, uzay çevresi, doğrusal cebir, statik, termodinamik, mukavemet, yörünge mekaniği, bilgisayar destekli çizim gibi, fizik ve astronomi konuları ile ilgili dersler okutulmaktadır.

Gereken Nitelikler
Uzay bilimleri ve teknolojisi programında başarılı olmak için, üstün bir akademik yeteneğe sahip olmak, fizik ve astronomi konularına ve bilimsel araştırmalara ciddi bir ilgi duymak gereklidir.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler
Uzay mühendisliği programını bitirenlere “Uzay Mühendisi” unvanı verilmektedir.

Uzay mühendisleri hava ve uzay araçlarının tasarımı ve yapımı, bunların uzaya gönderilmesi, araçların yerden izlenmesi, araçlarla haberleşme vb. işleri yaparlar.

Çalışma Alanları
Uzay mühendisleri ASELSAN, ROKETSAN, TÜBİTAK ve Marmara Araştırma Enstitüsü gibi kuruluşlarda görev alabilirler. Uzay mühendislerinin iş bulma şansı ülkemizin uzay araştırmalarında ilerlemesine bağlı bulunmaktadır.
İSTANBUL TEKNİK ÜN. UÇAK ve UZAY BİLİMLERİ FAK. UZAY MÜHENDİSLİĞİ SAY-2 İSTANBUL

Etiketler: , , , , ,
Facebook Profilinde Paylaş Twitter'da Paylaş
null
Özel Arama

Eğer yazıyı beğendiyseniz ya da ekleyecekleriniz varsa, lütfen yorumunuz yazın veya RSS aboneliği ile yeni yazılardan anında haberdar olun.

Yorumlar

Henüz Yorum Yok.

Yorum Yazın

(gerekli)

(gerekli)


Adana masaj salonu